Blog Image

Przemieszczając się wypożyczonym samochodem po obcym mieście, powinno się przestrzegać kilku istotnych zasad dotyczących ruchu drogowego, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie, swoim pasażerom oraz pozostałym uczestnikom ruchu drogowego. Odświeżenie pewnych wskazówek ułatwi nam bezstresowe i sprawne poruszanie się po nieznanym mieście, oraz zaoszczędzi czas jaki moglibyśmy zmarnować na kluczenie po obcej okolicy. Jazda samochodem w obcym mieście – o czym warto pamiętać? Odpowiadamy.

Spis treści:

  • Wyposażenie do jazdy po mieście
  • O jakich zasadach warto pamiętać?

We wpisie przeczytasz, jakie wyposażenie jest przydatne do bezpiecznej jazdy po obcym mieście oraz dowiesz się, o jakich zasadach dotyczących poruszania się po mieście, warto pamiętać.

Wyposażenie do jazdy po mieście

Idealnym sposobem na bezpieczną i bezstresową jazdę po obcym mieście, jest wypożyczenie samochodu wyposażonego w pewne udogodnienia, usprawniające poruszanie się po mieście. Co wchodzi w skład takiego wyposażenia?
Nawigacja samochodowa – to najlepszy sposób na pozbawione ryzyka dotarcie do wyznaczonego celu. Nawigacja znacząco wpływa na komfort poruszania się po terenie miasta i zapobiega stracie czasu na błądzenie, stanie w korkach i poszukiwanie konkretnych punktów na planie miasta.
Automatyczna skrzynia biegów – atuty automatycznej skrzyni biegów docenisz szczególnie, stojąc w miejskim korku. Charakterystyczne dla jazdy na automacie jest wyeliminowanie ciągłego operowania biegami i sprzęgłem. Dzięki automatycznej skrzyni biegów, ruszanie z miejsca także staje się banalnie proste.
ABS – bezbłędny refleks to niezbędna cecha każdego kierowcy, poruszającego się po zatłoczonym centrum miasta w godzinach szczytu. Aby zachować najwyższa kontrolę nad pojazdem podczas gwałtownego hamowania, niezbędny będzie samochód wyposażony w system ABS.
Czujniki parkowania – parkowanie w gęsto zaludnionym mieście, to prawdziwa zmora długodystansowego kierowcy. Aby czynność parkowania nie przysparzała stresu i przebiegała w sposób bezkolizyjny, niezbędne są czujniki parkowania zamontowane w samochodzie. Dzięki nim parkowanie w ciasnych miejscach parkingowych, będzie kosztowało nas dużo mniej stresu.

O jakich zasadach warto pamiętać?

Przede wszystkim bądź przewidywalny i staraj się jeździć w taki sposób, aby pozostali uczestnicy ruchu drogowego mogli domyślić się, jaki będzie twój następny ruch. Poprawnie i z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym używaj kierunkowskazów, a manewry wykonuj jak najpłynniej. Jeżeli jesteś z natury cierpliwą osobą, z pewnością ta cecha przyda ci się do jazdy po nieznanym terenie. Lepiej poczekać kolejne czerwone światło, przepuścić problematycznego kierowcę czy zignorować trąbiących kierowców, niż wykonywać gwałtowne manewry, mogące doprowadzić do kolizji. Pamiętaj o aktywnym korzystaniu z każdego lusterka i obserwuj nie tylko drogę przed tobą, ale także wszystkie pasy ruchu, chodniki czy pobocze. W mieście możesz się natknąć na wielu różnych uczestników ruchu drogowego takich jak rowerzyści, kierowcy tramwajów i autobusów, motocykliści i piesi. Stosowanie się do wymienionych zasad, z pewnością pomoże ci dojechać do celu i zwrócić wypożyczony samochód w idealnym stanie.

29 września 2020