Blog Image

Wypożyczanie samochodów funkcjonuje już praktycznie we wszystkich krajach na świecie. W niektórych państwach jest to bardziej popularna forma usługi niż w innych, jednak Polacy coraz chętniej korzystają z usług wypożyczalni samochodów. Wybór odpowiedniej wypożyczalni samochodów i rozpoczęcie przygody z wypożyczaniem pojazdów nie należy do łatwych decyzji. Szeroka oferta i spory wybór samochodów powodują, że nie wiesz jak podjąć właściwą decyzję? Oto kilka porad na co należy zwrócić uwagę, wypożyczając samochód.

Spis treści:

  • Czym powinna się cechować dobra wypożyczalnia?

We wpisie dowiesz się, jakie cechy powinna posiadać wypożyczalnia samochodów.

 

Czym powinna się cechować dobra wypożyczalnia?

  1. Szeroki asortyment i urozmaicona oferta. Wypożyczalnia powinna posiadać taki wybór samochodów, aby każdy klient mógł znaleźć pojazd którego potrzebuje. Dostępne samochody powinny spełniać inne oczekiwania stosowne do celu i długości podróży a także budżetu jakim dysponuje klient. Ważne jest zróżnicowanie klasy, rodzaju napędu czy dodatkowego wyposażenia dostępnych w ofercie pojazdów.
  2. Dostępność pojazdów. Nierzadko zdarza się, że z różnych przyczyn losowych decyzja o wynajęciu pojazdu, jest podejmowana w krótkim czasie. Istotne jest aby ilość pojazdów pozwalała na korzystanie z asortymentu wypożyczalni ,przez wielu użytkowników jednocześnie. Krótki czas oczekiwania i sprawna obsługa, z pewnością spowodują że klient będzie wracał do konkretnej wypożyczalni częściej.
  3. Bezpieczeństwo klienta na pierwszym miejscu. Samochody znajdujące się w ofercie wypożyczalni powinny być w pełni ubezpieczone, posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC, a także możliwość dokupienia ubezpieczenia AC i NNW. Samochody wchodzące w skład floty wypożyczalni, powinny być także poddawane regularnym przeglądom technicznym, powinny być także systematycznie serwisowane. Pojazdy przeznaczone do wypożyczenia powinny być w pełni sprawne i zadbane.
  4. Przejrzysta umowa oraz brak ukrytych kosztów. Dobrze skonstruowana przejrzysta, umowa jest symbolem dobrej wypożyczalni. Wypożyczalnia zadba o to aby zapisy i regulacje prawne były zapisane w sposób przejrzysty i czytelny. Brak kruczków prawnych i zapisów umieszczonych na umowie drobnym drukiem świadczą o uczciwości wypożyczalni i zagwarantują pozytywną opinię użytkowników. Dodatkowym atutem będzie informowanie klienta przez pracowników wypożyczalni o istotnych warunkach i elementach umowy, tak aby nie był on zaskoczony w trakcie korzystania z usługi wynajmu żadną sytuacją.
  5. Dogodny okres wynajmu. Profesjonalne wypożyczalnie oferują możliwość elastycznego dopasowania czasu wypożyczenia pojazdów do użytku klienta, zapewniając wynajem krótko-, oraz długoterminowy. Wypożyczenie powinno być możliwe w trybie godzinnym lub dobowym, tak aby każdy mógł wynająć pojazd na najlepszych dla siebie warunkach.
  6. Fachowa pomoc i bezstresowe wypożyczanie. Dobra wypożyczalnia będzie gotowa pomóc ci w razie kłopotów związanych z wypożyczonym pojazdem. Jeżeli samochód miał stłuczkę lub awarię, powinieneś niezwłocznie zadzwonić do wypożyczalni która powinna być przygotowana na tego typu zdarzenia. Najlepsze wypożyczalnie z pewnością pomogą klientowi w awaryjnej sytuacji.
21 sierpnia 2020